poniedziałek, 1 września 2014

Zieleń to Życie 2014. Nowości i ciekawostki.

Tak jak obiecałam, dziś pokażę Wam stoiska, które najbardziej zaciekawiły mnie na wystawie Zieleń to Życie 2014.

Nowoczesne altany.


Zdecydowanie najlepszą, całkiem nową propozycją okazały się drewniane altany. Takie altany oferowane są oczywiście przez różnych producentów w Polsce już od dawna - na reszcie jednak powstał produkt o prostej, nowoczesnej konstrukcji. Dodatkową wartością jest możliwość jej modyfikacji według własnych potrzeb. Stoisko nagrodzone Złotym Wawrzynem - zdecydowanie zasługiwało na to odznaczenie.

Altany firmy EnJoiner występują w różnych wersjach - mogą być całkiem ażurowe, przeszklone lub zabudowane. Producent oferuje również meble wykonane w tym samym stylu - stoliki, siedziska i kanapy.

Stoisko było tak popularne, że ciężko było uchwycić moment bez osób zwiedzających na pierwszym planie:


Zielone ściany.


Kolejnym, bardzo modnym ostatnio rozwiązaniem, które zaprezentowane zostało na tegorocznej wystawie były zielone ściany.

Dwóch różnych dystrybutorów i producentów zaproponowało dwa różne rozwiązania:

  • Zielona ściana w formie gotowego produktu, do zawieszenie na ścianie wewnątrz lub na zewnątrz budynku; z systemem nawodnieniowym w postaci obiegu wody. Dobre, estetyczne rozwiązanie dla osób, które w prosty sposób chcą stać się właścicielami wertykalnego ogrodu - montaż nie wymaga pomocy specjalisty:  • Modułowy system plastikowych pojemników, z których można budować dowolnej wielkości zielone ściany. System na pewno tańszy. Na etapie projektowania domu czy ogrodu można uwzględnić wbudowanie takiego systemu w ścianę - tak, aby przy odpowiednim doborze rośli jego konstrukcja była praktycznie niewidoczna. System nawodnieniowy opiera się w tym przypadku na obiegu otwartym - przyłącze wody znajduje się na samej górze, a specjalny system rozprowadza wodę równomiernie do wszystkich doniczek:Rodzina trzmieli do ogrodu.


Jednym z ciekawszych stoisk było stoisko oferujące żywe trzmiele. Można było kupić na nim rodzinę trzmieli wraz z domkiem - gotowy zestaw, który można postawić w ogrodzie (najlepiej wiosną) i cieszyć się obecnością tych sympatycznych, pożytecznych owadów. Trzmiele zapylają kwiaty, przyczyniają się do zwiększenie ilości plonów. Bardzo przyjemne jest również obserwowanie życia tych puchatych, żółto-czarnych owadów.

Drewniany domek z trzmielą rodziną:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza