Stoiska szkółek.
W tym roku najatrakcyjniejsze stoiska szkółek były wykonane w naturalistycznym, bogato wypełnionym kwiatami stylu, lub wręcz przeciwnie - w formie prostej i minimalistycznej. Na stoiskach z roślinami pojawiło się więcej, niż w latach poprzednich, elementów małej architektury.
Industrialne stoisko z elegancką zielenią.
Stoisko szkółki Kurowscy wykonane zostało w biało - czarnej kolorystyce, z dodatkiem nawierzchni, stołów i skrzynek z naturalnego drewna. Ciekawym elementem były zawieszone na łańcuchach bujane ławki oraz fototapeta z liśćmi egzotycznych roślin.
Mini altana z metalu malowanego na czarny kolor, stół i bujane ławki z naturalnego drewna. W tle ażurowa konstrukcja na skrzynki z roślinnością oraz delikatne, białe fotele ogrodowe:
Rośliny w stonowanych, biało-zielonych kolorach. Trawy ozdobne, derenie o pstrych liściach, miniaturowe świerki i brzozy:
Łąka bylinowa.
Przepiękne stoisko z łąkową kompozycją i świetnie dobranymi meblami, z prawdziwego, a nie sztucznego, rattanu. Niestety nie zapamiętałam czyje - może ktoś z Was był na wystawie i mógłby mi podpowiedzieć?
Lawendy, rozchodniki wspaniałe, jeżówki purpurowe, perovskie, miskanty, kosmosy, sadźce purpurowe, szałwie, ostróżki utworzyły bardzo delikatną, sielską kompozycję:
Stoiska, na których dominowała mała architektura.
Biała altana z ażurowymi ścianami bocznymi oraz wiszącymi donicami na stoisku szkółki Fryszkowscy:
Szare, drewniane siedziska, rattanowe meble i donice na stoisku szkółki Komsta. Meble wykonane zostały z naturalnego rattanu, który kojarzy się raczej z tradycyjnymi kształtami ogrodowych foteli (patrz zdjęcia powyżej), ale tutaj meble wykonane zostały w prostej, nowoczesnej formie:
Zielona ściana.
Duża ilość elementów małej architektury pojawiła się również na stoisku szkółki Bąblin. Drewniane donice w ciepłym, miodowym kolorze, taras oraz ogrodzenie z tego samego materiału urozmaicone zostały ogrodem wertykalnym:
Nocny ogród.
W ciekawy sposób wykonane zostało stoisko szkółki Grąbczewscy. Rośliny wyeksponowane zostały na czarnym tle, za pomocą delikatnego oświetlenia:
Stoisko ze stalą kortenową.
Dekoracje ogrodowe ze stali kortenowej kolejny sezon nie wychodzą z mody. Na warszawskiej wystawie kortenem ozdobione zostało stoisko szkółki Szmit.
Ozdobny panel ze stali kortenowej - może stanowić też fragment ogrodowego ogrodzenia:
Kortenowa rzeźba - ważka:
Kortenowy zbiornik wodny, może służyć jako dekoracja, ale również jako poidełko dla ptaków lub zbiornik na deszczówkę:
Na zakończenie, najładniejsza, według mnie, roślina z tegorocznego konkursu - niewysoka, zwarta (do 50 cm) odmiana jeżówki o pełnych, brudnoróżowych kwiatach. Według informacji podanych przez hodowcę - nie przemarza (strefa 5b) i można uprawiać ją w pojemnikach. Jeżówka 'Butterfly Kisses' PBR:
Świetny wybór stoisk. Łąka rewelacyjna, a drzewa wkomponowane w siedziska na stoisku Komsta wyglądają przepięknie. Fajny wpis!
OdpowiedzUsuńDziękuję! :)
OdpowiedzUsuńAle tutaj pięknie! Patent ze skrzynkami na rośliny na ścianie już widziałam kiedyś w TV i bardzo mi się podoba :) Ławki na łańcuchach obłędne! :)
OdpowiedzUsuńDziękuje za miłe słowa :) Industrialna konstrukcja z wiszącymi ławkami to chyba jeden z najciekawszych elementów tegorocznych stoisk. W dodatku dość łatwy do powtórzenia w ogrodzie.
UsuńMój klimat. Cudnie to wszytsko wygląda. Nie potrzebujecie przypadkiem architekta krajobrazu do pomocy ? :D :d
OdpowiedzUsuń