piątek, 18 grudnia 2015

Jak świątecznie udekorować ogród w bezśnieżną zimę?

Święta tuż tuż, a śniegu i mrozu, który zapewniałby świąteczną atmosferę, cały czas brak. Wszystko wskazuje na to, że, przynajmniej w centralnej części kraju, taki stan utrzyma się niestety, aż do samego Bożego Narodzenia. Jak w związku z tym wprowadzić świąteczny nastój do ogrodów?

Skoro święta w tym roku raczej na pewno nie będą białe, warto sprawić, żeby były przynajmniej zielone i kolorowe. Ożywić, uśpione już o tej porze roku ogrody, można za pomocą gałązek zimozielonych drzew i krzewów. Dobrze sprawdzą się w tej roli świerki, sosny, jodły, mahonie, irgi lub żywotniki. Ułożone z nich kompozycje warto przybrać czerwonymi dodatkami - wstążkami, bombkami, koralikami, zasuszonymi owocami lub kolorowymi pędami dereni. Do takich zestawień roślinnych wykorzystać można również zaschnięte wiechy traw ozdobnych.

źródło: www.thegracefulgardener.com
źródło: www.thegracefulgardener.com
źródło: www.thegracefulgardener.com
źródło: www.thegracefulgardener.com

źródło: www.visitsimplygardens.com

Do tworzenia świątecznych ozdób przydadzą się również pędy roślin zrzucających liście na zimę, szyszki oraz kora (np.kawałki bardzo dekoracyjnej, białej kory brzozowej). Wykorzystać można poskręcane gałązki wierzb, wspomniane już wyżej pędy dereni (w zależności od gatunku i odmiany: żółte, pomarańczowe, czerwone, zielone lub ciemno bordowe) lub giętkie witki leszczynowe. Ładnie będą wyglądały oplecione lampkami o białej barwie światła.

źródło: www.urządzamy.pl
źródło: www.urządzamy.pl
źródło: www.urządzamy.pl
źródło: www.urządzamy.pl

Świątecznego nastroju i ciepłej, przyjaznej atmosfery pomogą dodać lampiony i świeczki.

źródło: www.myhome.pl
źródło: www.songbirdblog.com/
źródło: www.songbirdblog.com/
źródło: www.songbirdblog.com/

Wieczorami, ponury bez puszystego śniegu odbijającego światło, ogród rozweselić pomogą najróżniejszego typu światełka. Malowniczo wyglądają rosnące na działce drzewa z pniami i gałęziami dokładnie oplecionymi sznurami światełek. Aby ogród wyglądał naturalnie, należy używać tylko białej, zimnej lub ciepłej, barwy światła.

źródło: www.e-ogrody.pl

Na zakończenie, coś dla wszystkich tych, którzy, tak jak ja, tęsknią za śniegiem i zimnem. Wesołych Świąt! :)

źródło:www.thetimes.co.uk
źródło: www.petalsandwings.wordpress.com

źródło: www.telegraph.co.uk
www.wikimedia.com


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza